Kamera on-line

Jedna z ośmiu w całym województwie. Sukces naszej licealistki

W sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Wojewódzka Gala XVIII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Agata Mitura, uczennica I liceum im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu,  zwyciężczyni edycji wojewódzkiej odebrała dyplom, nagrodę oraz Złotą Odznakę Ośmiu Wspaniałych z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty, zakwalifikowała się tym samy do finału ogólnopolskiego w Warszawie.

To, co robi licealistka wzbudza ogromne wrażenie. Agata nie tylko przygotowuje paczki świąteczne, działa w PCK, pracuje na rzecz Domu Dziecka, pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji, ale angażuje się również w Olimpiady Specjalne na rzecz osób niepełnosprawnych. A to i tak tylko niektóre z jej aktywności.

Ona sama bardzo skromnie skomentowała swój sukces. – Nie lubię mówić o sobie, działamy w grupie, a moja praca nie różni się od aktywności innych wolontariuszy – powiedziała dziennikarzom Agata Mitura. Dziękowała jej opiekunka szkolnego koła PCK w I LO. - Dziękuję ci Agato za  trzyletnią współpracę. To była ogromna przyjemność pracować z Tobą – mówiła z dumą Zofia Haliniak.

Galę zaszczycili swoją obecnością: Marszałek Województwa Opolskiego, dyrektor i wicedyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy, wicedyrektor  ds. dydaktycznych z Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji, członkowie Jury Kapituły tegorocznej edycji Ośmiu Wspaniałych, wolontariusze z całego województwa, ich opiekunowie i rodzice. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu (duet akordeonistów i kwartet saksofonowy). Podczas uroczystości Agata, jako finalistka  konkursu szczebla ogólnopolskiego, przedstawiła prezentację dotyczącą wieloletniej pracy  wolontaryjnej kozielskiego liceum,  jak i swojej pracy na rzecz innych.

AL

IMG_0531.jpeg

IMG_0540.jpeg

IMG_0557.jpeg

×

Zapisz się do newslettera