Kamera on-line

Udało się! Uczniowie I LO brązowymi medalistami mistrzostw świata w plażowej piłce siatkowej

2 czerwca  zakończyły się Mistrzostwa Świata Szkół w Plażowej Piłce Siatkowej, które odbywały się na drugim końcu świata, w Polinezji Francuskiej na wyspie Tahiti, w stolicy kraju Papeete. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu: Beniamin Granieczny, Jakub Bugajski i Wojciech Szwed reprezentowali tam Polskę.

Świetnie zagrali w meczu otwarcia i pewnie pokonali Włochów 2:0. Drugi rozegrany przez nich mecz to kolejne zwycięstwo naszego zespołu, tym razem z Polinezją Francuską, również 2:0. Niestety, nasi chłopcy przegrali z Brazylią 0:2. Awans do półfinału dało polskiemu zespołowi zwycięstwo nad Indiami 2:1.

Mecz półfinałowy to druga porażka biało-czerwonych. Ulegli zespołowi Chin 0:2, jednak brązowego medalu nie dali sobie wydrzeć i pewnie pokonali drużynę Indii 2:0.

W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła Brazylia, II - Chiny, III - Polska, czyli reprezentacja I LO. Polska reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce w swoich rozgrywkach.

- Przed wyjazdem do Papeete chłopcy zapewniali, że jeżeli trzeba będzie, to będą gryźli piach! Słowa dotrzymali. Jesteśmy dumni z tego, w jaki sposób zaprezentowali się nasi uczniowie, koledzy i w końcu rodacy. Mamy nadzieję, że my, społeczność I LO, choć w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do tego ogromnego sukcesu Benka, Kuby i Wojtka przez wspieranie ich, solidaryzowanie się z nimi i codzienne (a właściwe conocne) kibicowanie – powiedział nam Witold Szkodziński, nauczyciel I LO.

Oprac. AL

polinezja1.jpeg

polinezja2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera