Terapia poprzez teatr i śmiech

W Domu św. Karola w Koźlu odbył się przegląd teatralny, w którym wzięły udział grupy z ośrodków z różnych części województwa. Celem była przede wszystkim integracja. Czym tak naprawdę jest szczęście? Na to pytanie odpowiadały trzy panie: starosta Małgorzata Tudaj, dyrektor PCPR Dorota Rak oraz skarbnik powiatu Wiesława Trelka.

- Te najprostsze rzeczy przynoszą najwięcej szczęścia i świetnie to pokazujecie w waszych sztukach, są one bardzo dojrzałe – mówiła do występujących Małgorzata Tudaj. Specjalne pozdrowienia i życzenia na filmie przekazał znany aktor Mateusz Damięcki, który miał pojawić się w Koźlu, ale z przyczyn zawodowych musiał odwołać wizytę.

Każdy z zespołów przygotował barwny program artystyczny, a na końcu wręczono nagrody. - To, co widać, to w rzeczywistości wierzchołek góry, krótkie formy teatralne, ale trzeba nad nimi bardzo długo pracować, i to jest to, czego nie widać, a wymaga nie lada cierpliwości i umiejętności ze strony terapeutów - powiedziała siostra Ewa Rzytki, dyrektor Domu św. Karola.

Wszystkim uczestnikom oraz ich terapeutom podziękowała starosta Małgorzata Tudaj. Dom św. Karola dotowany jest z pieniędzy budżetu powiatu. Przebywają w nim osoby niepełnosprawne w różnym wieku.

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

DSC_0539.jpeg

DSC_0465.jpeg