Kamera on-line

18-stka na Odrze. Pełnoletni spływ barwnych konstrukcji do Koźla

Około 40 barwnych konstrukcji dotarło na metę kolejnego już spływu pływadeł Odrą z Raciborza do Koźla. Edycja odbyła się pod hasłem: „Wspólne święto nam wypadło, 800 lat ma Racibórz, 50 Kuźnia i 18 pływadło”.

Finał zaplanowano na prowadzonej przez powiat przystani „Szkwał” w Koźlu. W niedzielę z Dziergowic płynęli również samorządowcy: starosta Małgorzata Tudaj, przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel oraz skarbnik Wiesława Trelka. Do kawalkady dołączył też marszałek Andrzej Buła.

Powiat był współorganizatorem wydarzenia, ufundował też dodatkową, specjalną nagrodę pieniężną, która w tym roku trafiła do rąk załogi „Stary Browar”.

Drugiego dnia spływu warunki były już dużo lepsze niż w sobotę, kiedy to padał deszcz, wiało, a na rzece zrobiło się zimno. Załogi poradziły sobie z pogodową zawieruchą i mimo tych przeciwności, dotarły do celu.

- Odra jest piękna. Być może dzięki tej inicjatywie ludzie nieco bardziej docenią nasza rzekę. Zresztą z roku na rok cieszymy się coraz większym zainteresowaniem. Co prawda w tym razem jest trochę mniej łodzi. A to wszystko  w związku z tym, że musieliśmy przesunąć datę imprezy ze względu na święto Raciborza. Nie wszystkim niestety ten termin pasował – mówił na miejscu Bronisław Piróg, pomysłodawca imprezy.

Podczas finału na przystani było nie tylko dużo dobrej zabawy, jak na urodziny przystało przekrojono też specjalny tort, by uczcić 18. już edycję też popularnej imprezy.

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

AL

duze ply.jpeg

pły2.jpeg

pły3.jpeg

pły4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera