Kamera on-line

Najlepsi sportowcy z nagrodami powiatu

W auli Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach nagrodzono najlepszych sportowców szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Na tym polu nasi uczniowie mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Triumfowali na arenach wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet poza granicami kraju. Cały rok był dla nich bardzo intensywny.

Sport jest kuźnią charakteru. Jego uprawianie jest doskonałą amplitudą życia. Dobre wyniki osiąga się tylko ciężką pracą. Raz się wygrywa, raz przegrywa, o czym doskonale wiedzą sportowcy, ich trenerzy i wychowawcy mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Z kolei wicestarosta Józef Gisman podkreślił, że sport uczy nie tylko pokory, ale i znakomicie przygotowuje uczniów do dorosłości. Potraficie działać profesjonalnie i nie boicie się świata. Przyszłość to ciągła walka i wyścigi, a wy dajecie radę powiedział.

Gala, która odbyła się w Sławięcicach była wyjątkowa jeszcze z jednego powodu, gratulowano bowiem siatkarzom I LO, którzy wrócili z brązowym medalem z Mistrzostw Świata w Plażowej Piłce Siatkowej, które odbywały się na drugim końcu świata, w Polinezji Francuskiej na wyspie Tahiti, w stolicy kraju Papeete. Ponadto rozstrzygnięto plebiscyt starostwa na najlepszego sportowca, gdzie głosy za pomocą lajków na portalu społecznościowym oddawali mieszkańcy. Zwyciężył Jakub Bujak z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, który otrzymał niemal tysiąc polubień na Facebooku. W całym plebiscycie oddano około trzech tysięcy głosów na siedmiu młodych sportowców naszych szkół.  Powiat w ramach specjalnego programu wspiera uczniów szkół ponadgimnazjalnych, fundując im stypendia. Wśród wyróżnianych są nie tylko sportowcy, w ramach programu „L-ka” kędzierzyńskie starostwo co roku współfinansuje uczniom kursy prawa jazdy.

AL

Lista nagrodzonych TU

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

gala naj1.jpeg

gala naj2.jpeg

gala naj3.jpeg

gala naj4.jpeg

gala naj5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera