Kamera on-line

Nasze klasy żeglugowe pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A.

Prowadzony przez powiat Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla podpisał umowę patronacką z Grupą Azoty ZAK S.A. Firma będzie fundować uczniom stypendia. Umowę podpisano w obecności m.in. wiceminister Anny Moskwy, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, wojewody opolskiego Adriana Czubaka oraz władz powiatu - starosty Małgorzaty Tudaj oraz wicestarosty Józefa Gismana.

Podczas uroczystości wiceminister Anna Moskwa potwierdziła, że rządowe plany dotyczące rozbudowy żeglugi na Odrze są poważne. – W tej branży pracy nie będzie brakowało, tym bardziej cieszy nas, że w kozielskim Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej bez wątpienia stawia się na jakość kształcenia – mówiła wiceminister.

– Przez lata nie ginęła w nas nadzieja, że Odra będzie ożywiona. Mieliśmy świadomość wartości tej szkoły, dlatego sukcesywnie inwestowaliśmy w jej rozwój, tworząc chociażby nowoczesne pracownie. Nie mamy wątpliwości, że było warto. Na tym nie poprzestajemy. Zamierzamy stworzyć internat, aby umożliwić naukę jak największej liczbie uczniów – powiedziała starosta Małgorzata Tudaj.

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu powiat zdobył kilka milionów zł na duży projekt edukacyjny. M.in. na kozielskiej przystani „Szkwał”, którą nadzoruje starostwo powstaje nowoczesna pracownia do nawigacji dla uczniów. Ale projekty edukacyjne realizowane są również w innych placówkach, na os. Azotów oraz w kozielskim Zespole Szkół nr 1, gdzie zakończono budowę pracowni gastronomicznej. Wszędzie tam z pieniędzy zewnętrznych zainwestowano w bardzo nowoczesny sprzęt rozlokowany w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach. To wszystko razem sprawi, że jakość kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu będzie jeszcze wyższa.

Umowę partnerską z ramienia Grupy Azoty ZAK S.A. podpisali: prezes Mateusz Gramza oraz wiceprezes Kamil Bortniczuk. Szkołę z Koźla reprezentowała dyrektor Agnieszka Kossakowska.

Zdjęcia na Facebooku powiatu.

AL

DSC_0794.jpeg

DSC_0860.jpeg

DSC_0807.jpeg

DSC_0787.jpeg

×

Zapisz się do newslettera