Kamera on-line

Mamy siódmą najlepszą drużynę ratowniczą w kraju

Drużyna ratownicza II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu, zajęła siódme miejsce na etapie centralnym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zorganizowanych w Rzeszowie.

- Na tym etapie młodzi ratownicy z kędzierzyńskiego ogólniaka rywalizowali z drużynami z innych województw naszego kraju. Zadaniem wszystkich grup było udzielenie pomocy poszkodowanym w zainscenizowanych sytuacjach, w tzw. przestrzeni miejskiej – relacjonuje Piotr Jahn, opiekun drużyny.

Upadek z wysokości, atak tzw. „tulipanem”, udar słoneczny, ukąszenie przez owada to tylko niektóre z zadań, z którymi młodzi ratownicy musieli się zmierzyć w Parku Kultury i Wypoczynku, położonym nad malowniczym Wisłokiem.  Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta RP, który ufundował puchar dla drużyny, która zajęła pierwsze miejsce. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. 

Drużyna w składzie Aleksandra Tkacz - kapitan oraz Aleksandra Lisowska, Oliwia Węgrzyn, Wiktoria Majewska oraz Kacper Król. Znaczący udział w przygotowaniu do zawodów miały członkinie ubiegłorocznej mistrzowskiej drużyny: Agnieszka i Beata Kozioł, a także Tobiasz Gall. 

Oprac. AL

ratownicy1.jpeg

ratownicy2.jpeg

ratownicy3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera