Kamera on-line

Festiwal piosenki w Kędzierzynie-Koźlu. Zachwycili podopieczni Domów Dziecka

Festiwal Piosenki Domów Dziecka Opolszczyzny tym razem odbył się w naszym powiecie. Ten przywilej ma co roku ta placówka, której podopieczni wygrywają dany przegląd. W zeszłym roku laureatką została Kinga Świątkowska z Kędzierzyna-Koźla, dlatego teraz młodzi artyści zjechali do miasta, by powalczyć o laury i zaprezentować się szerszej publiczności.

Wykonali szereg utworów, a dopingowali im starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman.

- Trzymamy mocno kciuki, wiem, że macie trochę tremy, ale każdy ją ma przed występem publicznym, ja również, dlatego bijemy wam brawo i jesteśmy ciekaw, co zaprezentujecie w naszym powiecie – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która oficjalnie otworzyła festiwal.

Artyści zaprezentowali nieco luźniejsze rytmy, ale pojawiła się też mocniejsza gitara z rockowym brzmieniem, a także znane polskie klasyki. W jury festiwalu zasiedli m.in. Dorota Rak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Piotr Gabrysz, szef MOK-u. Decyzją jury wygrała Emilia Maciuszek z zespołem z Paczkowa, dlatego przyszłoroczny przegląd odbędzie się właśnie w tej miejscowości. Drugie miejsce zajęła Sandra Studzińska ze Skorogoszczy. Przyznano też dwa trzecie miejsca, zdobyli je Dawid Nowak  z Głogówka oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni, Kinga Świątkowska z Kędzierzyna-Koźla.

Był to już trzeci Wojewódzki Festiwal Domów Dziecka, tym razem zorganizowany przez placówkę z naszego powiatu. Dom Dziecka jest ośrodkiem nadzorowanym przez powiat.

Zobacz relację radiową TU

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

AL

DSC_0906.jpeg

DSC_0898.jpeg

DSC_0917.jpeg

DSC_0926.jpeg

DSC_0927.jpeg

×

Zapisz się do newslettera