Kamera on-line

Udany nabór do szkół. Naukę od września rozpocznie więcej uczniów - zdjęcia

2905 uczniów pożegnało na dwa miesiące mury szkół ponadgimnazjalnych w Kędzierzynie-Koźlu, dodatkowo 81 uczniów szkoły specjalnej. Z tego grona 643 osoby są już absolwentami placówek i oni sami rok szkolny zakończyli wcześniej.

Nowy rok szkolny – według najświeższych danych – ma rozpocząć 686 absolwentów gimnazjów, czyli o kilkudziesięciu więcej niż w roku poprzednim. Po raz kolejny szkołom nadzorowanym przez powiat udało się przyciągnąć do siebie większą liczbę gimnazjalistów. Bogata oferta edukacyjna oraz innowacyjne kierunki nauczania sprawiły, że młodzież chętnie wybiera szkoły średnie z powiatu. Starostwo Powiatowe przygotowało również medialną kampanię promocyjną wszystkich placówek, która ruszyła już w marcu. Przede wszystkim szkoły znane są w województwie z dobrej, wykwalifikowanej kadry pedagogów. Proces rekrutacji wciąż jednak trwa, więc dane te mogą jeszcze ulec nieznacznej zmianie.

Dziś (23.06) w szkołach ponadgimnazjalnych dyrektorzy i nauczyciele żegnali swoich wychowanków, wręczali świadectwa i nagrody, również te ufundowane przez współpracujące z placówkami firmy, w których młodzież szlifuje umiejętności praktyczne. Liczba zawartych umów partnerskich z firmami różnych branż imponuje, najważniejsze jednak, że to przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po absolwentów naszych placówek, a mówiąc wprost, po zakończeniu nauki natychmiast proponują im pracę. Wielu korzysta z tej okazji podejmując zatrudnienie w swoim zawodzie.

Wakacje to czas intensywnych remontów w szkołach, tak by najlepiej przygotować je do nowego roku szkolnego.

W Zespole Szkół  Żeglugi Śródlądowej zaplanowano modernizację  stolarki okiennej  na statku  szkolnym "Major Sucharski", remont łodzi motorowej „Dobosz”, przekazanej przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. W Zespole Szkół nr 3 w planach jest modernizacja kotłów grzewczych istniejącej sieci centralnego ogrzewania. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przeprowadzi termoizolację budynku w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w wyniku docieplenia dachów, docieplenia ścian budynków, modernizacja  zewnętrznej sieci  cieplnej”. Centrum Kształcenia praktycznego i Ustawicznego ma w planach modernizację  stacji kontroli pojazdów, z kolei Bursa Szkolna  remont i odbudowę gniazda przepompowni oraz budowę nowego odpływu kanalizacji. W pozostałych placówkach (I LO, II LO, ZS nr 1, ZSS) – prace modernizacyjno-remontowo-malarskie.

Modernizacje z budżetu powiatu kosztować będą ponad milion zł (razem z dużym projektem w ZSTiO).

AL

Pożegnanie uczniów Żeglugi odbyło się na powiatowej przystani "Szkwał" w Koźlu.

zako1.jpeg

zako2.jpeg

zako3.jpeg

zako4.jpeg

zako5.jpeg

zako6.jpeg

Pożegnanie w ZSTiO na os. Azotów w Kędzierzynie:

zako7.jpeg

zako8.jpeg

zako9.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera