Dwie duże inwestycje powiatowe. Droga do Zalesia i Wojska Polskiego zmienią się nie do poznania

560 tysięcy złotych przekazały władze powiatu na remont al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu. Radni podczas sesji przegłosowali stosowną uchwałę w tej sprawie. Zadanie realizuje gmina Kędzierzyn-Koźle.

Tymczasem powiat po zakończeniu remontu pierwszego fragmentu ul. Wojska Polskiego, rusza z kolejnymi modernizacjami. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie podpisana umowa na remont drogi z Kędzierzyna do Zalesia Śląskiego.

Oferta firm przekroczyła zaplanowane przez nas środki, dlatego brakującą kwotę dołożymy z budżetu, a sama inwestycja w pierwszym etapie zostanie zakończona jeszcze w tym roku, drugi etap w kolejnym – poinformowała starosta Małgorzata Tudaj.

Zadanie w tym roku pochłonie 7 mln zł. Droga do Zalesia Śl. przebiega przez dwa mosty i przepust, dlatego jej remont wraz ze ścieżką rowerową nie będzie typową i prostą inwestycją.

Powiat przygotowuje również remont kolejnego odcinka ul. Wojska Polskiego do Hali Sportowej w Śródmieściu. Zlecona została koncepcja przebudowy, w przyszłym roku zatem można się tam spodziewać prawdziwej metamorfozy. W planach jest nie tylko droga ze ścieżką rowerową, ale również zupełnie nowy trakt z roślinami oraz elementami małej architektury.

radni podczas głosowania.jpeg