Kamera on-line

Miliony na projekty inwestycyjne z Subregionu!

W kozielskim magistracie podpisano aż 11 umów na dofinansowanie. Nasz powiat wraz z powiatem strzeleckim za ponad 10 mln zł przebuduje drogę od ronda Grunwaldzkiego w Kędzierzynie do Zalesia Śl. W ten sposób znacznie poprawi się dojazd do autostrady A4. Powstanie tam też nowa ścieżka rowerowa.

Umowę z ramienia powiatu podpisał wicestarosta Józef Gisman.

- Powiat umowę z wykonawcą zadania podpiszę w ciągu najbliższych dni. Zatem już w tym miesiącu ruszą prace, w przyszłym roku chcemy kontynuować inwestycje. Co istotne, kończymy ją w granicach naszego powiatu, a zaraz za nią powiat strzelecki zaczyna prace u siebie, jest zatem ciągłość zadania – powiedział Józef Gisman.

W sumie na realizację wszystkich projektów pozyskano ponad 31 mln zł. Mowa o gospodarce niskoemisyjnej, przygotowaniu terenów inwestycyjnych oraz projektach infrastrukturalnych. Liderem Subregionu jest gmina Kędzierzyn-Koźle wraz z partnerami: Cisek, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Ujazd, Strzelce Opolskie, Zawadzkie, powiat kędzierzyńsko-kozielski, powiat strzelecki.

Marszałek Andrzej Buła powiedział, że samorządowcy z województwa zdają egzamin z projektów partnerskich. – Pieniądze z puli europejskiej zawsze cieszą, tym bardziej, że trzeba o nie walczyć w Warszawie i Brukseli – dodał marszałek województwa opolskiego.

Dla mieszkańców miasta i powiatu podpisane umowy oznaczają nie tylko czystsze powietrze, ale także dobrze oświetlone ulice, nowe ścieżki rowerowe oraz kompleksowe przebudowy dróg. W tych obszarach już wkrótce będzie można mówić o znacznej poprawie. Realizacja całego projektu potrwa do końca 2019 roku.

AL

DSC_3372.jpeg

DSC_3366.jpeg

DSC_3354.jpeg

×

Zapisz się do newslettera