Kamera on-line

Fundacja Rozwoju Śląska ma 25 lat

Od ćwierć wieku wspiera przedsiębiorców nie tylko poprzez udzielanie pożyczek, ale również wspierając rozwój kulturalny Śląska. Jest dla biznesmenów wsparciem merytorycznym. Fundacja przekazała do tej pory ponad 430 mln zł na rozwój firm, obecnie odpowiada m.in. za weryfikację wniosków dotyczących unijnych dotacji.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Centrum Biznesu w Opolu. Nasz powiat reprezentował wicestarosta Józef Gisman, który przekazał kwiaty i gratulacje.

- Fundacja od samego początku szeroko współpracowała z samorządami, pamiętam, że otrzymaliśmy pierwsze obrabiarki sterowane numerycznie wraz z programem budowy Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Było to dla nas spore wsparcie, szczególnie, że nasz samorząd powiatowy dopiero się kształtował - wspominał Józef Gisman.

Prezes Fundacji Arnold Czech złożył podziękowania założycielom fundacji, bez których nie moglibyśmy mówić o tej organizacji w takim prężnym kształcie.

Zdarza się, że przedsiębiorcy nie potrafią ocenić zagrożeń, obliczają rentowność, ale jest to zgubne ponieważ rzeczywistość często weryfikuje możliwości. Pokazujemy,  jak poradzić sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami – mówił Arnold Czech.

Swoją obecnością zaszczycili galę m.in.: Sabine Haake, Konsul  Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, poseł Ryszard Galla, przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Mariusz Bartosewicz, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.

Jednym z elementów uroczystości było wspólnie wypuszczenie w niebo 100 balonów.

AL

Więcej zdjęć TU

fundacja1.jpeg

fundacja2.jpeg

fundacja3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera