Kamera on-line

W Cisku niczym w dawnym średniowieczu

Odbył się tam IV turniej łuczniczy, na który zjechało ponad czterdziestu miłośników najstarszej broni miotającej, czyli tradycyjnych łuków drewnianych. Współorganizatorem wydarzenia było kędzierzyńskie starostwo powiatowe.

 

Podczas imprezy mieszkańcy wdziali na siebie historyczne stroje wzorowane na okres sprzed 800 lat. Wówczas książę Mieszko II należącemu do Joannitów Ciskowi nadał prawo magdeburskie.

 

Na dwa dni pola w centrum Ciska przypominały osady, w których kwitło życie niczym w dawnym średniowieczu. A wszystko to działo się na oczach kilkuset widzów. Celem tego przedsięwzięcia było krzewienie historii, kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego.

 

Natomiast w niedzielę dodatkowo zorganizowano kolejną edycję rowerowego rajdu familijnego, który tym razem odbył się pod hasłem „Razem dla dzieci w Togo”. Akcja popularyzuje działalność misyjną ks. Roberta Dury pracującego w Afryce. Na szlak prowadzący malowniczymi zakątkami Ciska, Landzmierza i Sukowic wyruszyło około 150 miłośników dwóch kółek. Po przejechaniu trasy wszyscy wzięli udział w pikniku rodzinnym tuż obok średniowiecznego obozu rycerskiego.

 

Oprac. al

 

cisek1.jpeg

cisek2.jpeg

cisek3.jpeg

cisek4.jpeg

cisek5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera