Kamera on-line

Krok po kroku na głos przekazuje co robić. W starostwie zamontowano defibrylator

Za każdym razem szansa na uratowanie człowieka zależy od reakcji osób będących najbliżej niego. Czasem sama reanimacja nie wystarczy, a z każdą minutą spadają szanse na przeżycie.

Na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zamontowano defibrylator. Aparat przekazuje na głos co krok po kroku powinno się wykonać i jest bardzo intuicyjny w obsłudze. To jedyne takie urządzenie w powiecie, wpisane w bazie ogólnopolskiej. Defibrylacja daje ogromną szansę na uratowanie życia człowieka.

Dbając o bezpieczeństwo starostwo przystąpiło do akcji „Ratuj z sercem!”. Celem projektu jest propagowanie powszechnego dostępu do defibrylatorów oraz uświadamianie konieczności niesienia pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że nacisk jaki kładziemy na informowanie i edukowanie swoich mieszkańców o pomocy przedmedycznej poprawi poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych i przyspieszy reakcje. Defibrylator kosztował niecałe 5 tys. złotych i jest bardzo prosty w obsłudze.

Każdego roku powiat przeznacza pieniądze na edukację młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Prowadzone są konkretne kursy, które przechodzą setki osób. W tym roku młodzieżowa drużyna ratownicza z II LO im. Mikołaja Kopernika została siódmą najlepszą drużyną ratowniczą w kraju.

KG (oprac. AL)

 

4.jpeg

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera