Kamera on-line

Tego nie zrobił jeszcze nikt na świecie. Dwóch byłych ratowników wodnych popłynie do Londynu

Piotr Furman oraz mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii Krzysztof Więckiewicz, chcą przepłynąć łodzią wiosłową z Kędzierzyna-Koźla do Londynu.

W piątek 18 sierpnia z powiatowej przystani „Szkwał” w Koźlu ruszy ta międzynarodowa wyprawa. Wszystko rozpocznie się o godz. 9.00 na nabrzeżu, gdzie starostwo powiatowe oraz urząd miasta i WOPR przygotowują wyjątkową imprezę dla mieszkańców. Sama wyprawa ruszy około godz. 10.00. Przez godzinę zaplanowano występy artystyczne, pokazy ratownictwa i na końcu barwną kawalkadę łodzi na Odrze, które odprawią naszych śmiałków. Szykują się też smaczne niespodzianki dla mieszkańców.

Nadal zachęcamy do tego, aby wesprzeć wydarzenie. - Można wpłacić darowiznę używając naszej strony; podzielić się informacją o nas w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter); pomóc w znalezieniu sponsorów. Liczy się dla nas każda forma wsparcia. Pozytywny komentarz czy świadomość, że są ludzie, którzy nam kibicują dodaje nam energii i mobilizuje do ciężkich treningów – mówią śmiałkowie.

Krzysztof Więckiewicz urodził się w Kędzierzynie-Koźlu, jest absolwentem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Jednak obaj znają się ponad 25 lat, najpierw w relacji Trener - Uczeń, następnie wspólna praca jako ratownicy, kadra narodowa, zawody. Teraz postanowili połączyć swoje siły i pełni energii zaplanowali wspaniałą wodną przygodę. Cel przedsięwzięcia jest szczytny, gdyż całe wydarzenie bezpośrednio wesprze fundację Ewy Błaszczyk, która od lat wybudza ludzi ze śpiączki farmakologicznej, druga z fundacji (Macmilllan Cancer) działa na rzecz osób z nowotworami. Całe wydarzenie będzie więc miało mocny oddźwięk medialny, zarówno w kraju, jak i poza granicami. Już teraz patronat zapowiedziały znaczące krajowe stacje radiowe, telewizje oraz gazety. Przewidywana trasa wyniesie około 2400 kilometrów. Cel wyprawy to wspomniany Londyn, który śmiałkowie powinni osiągnąć po około 25 dniach, czyli w okolicach połowy września. Trasę zamierzają pokonać w łodzi wiosłowej, która stanie się ich domem na prawie miesiąc. 

Jak można pomóc i wesprzeć akcje czytaj tu https://www.weareequal.club/glowna

AL

wyprawa.jpeg

×

Zapisz się do newslettera