Kamera on-line

Powiatowe święto policji w Kędzierzynie- Koźlu. Podziękowania i odznaczenia dla najlepszych

    26 lipca obchodzono Powiatowe Święto Policji. Podczas uroczystości na Komendzie Powiatowej Policji nadano wiele nominacji i odznaczeń dla najlepszych. Awanse otrzymało ponad 60 funkcjonariuszy. 

    Tej pracy nie da się wykonywać bez powołania. Chciałabym podziękować za waszą ciężką pracę, bo widać jej efekty. Przestępczość maleje, wykrywalność jest większa, a i to nie wszystkie działania jakie prowadzicie. Chcę podziękować za podejmowanie nowych tematów, jak np. spotkania z dziećmi, z młodzieżą. Każdy akt spotkania z przedstawicielem społeczeństwa jest w pewnym sensie aktem chęci niesienia mu pomocy. To jest podstawa, dlatego ten dzień jest wyjątkowy – powiedziała starosta Małgorzata Tudaj, która wraz z przewodniczącą rady powiatu Danutą Wróbel wzięła udział w uroczystości.  Policjanci otrzymali także gratulacje i podziękowania od komendanta wojewódzkiego policji w Opolu Jarosława Kalety oraz od przedstawicieli władz samorządowych, wójtów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, prokuratury, służb mundurowych i duchowieństwa.

    Praca policjanta jest bardzo ciężka i wymaga wiele wysiłku co było często podkreślane w przemowach. Dziękujemy za profesjonalną służbę i ciężką pracę. Sukcesem jest to, że mieszkańcy czują się bezpiecznie i jest to sukces nas wszystkich. Chcę podziękować za zaangażowanie wszystkim funkcjonariuszom, również cywilnym – mówił komendant powiatowy policji Wiktor Chałupa. Podziękowania padły również dla władz samorządowych za wsparcie.


foto 1.jpeg
foto 2.jpeg
foto 3.jpeg
foto 4.jpeg
foto 5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera