Kamera on-line

Objazd w stronę osiedla Cisowa. Rusza przebudowa drogi do Zalesia Śl.

Rusza przebudowa drogi z Kędzierzyna do Zalesia Śl. 7 września wprowadzone zostaną czasowe ograniczenia w ruchu na dwóch osiedlach wraz z wyłączeniem pewnych odcinków, przez które przebiegać będzie modernizacja, to os. Kuźniczka oraz osiedle Cisowa.

Jak poinformowała firma Transkom (główny wykonawca), zamknięty będzie odcinek od końca os. Kuźniczka (przy wjeździe do lasu) do początku osiedla Cisowa, kierowcy będą mogli poruszać się skrótem w stronę Lenartowic.

Pierwszy etap modernizacji zakończy się pod koniec października. Potem ruszy drugi etap przebudowy, wówczas poinformujemy o objazdach.

Cała inwestycja wyniesie ponad 12 mln złotych. To największa drogowa inwestycja powiatu po budowie nowego mostu w Cisku. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Droga do Zalesia Śląskiego przebiega przez dwa mosty i przepust, dlatego jej remont nie jest typową i prostą inwestycją. Przebudowa obejmuje remont 6 km drogi oraz budowę nowej dwupasmowej ścieżki rowerowej. Planowana jest również budowa kanalizacji deszczowej w Cisowej oraz przebudowa sieci energetycznej i sanitarnej.

AL

Poglądowa mapka objazdu dotycząca pierwszego etapu inwestycji.

objazd.jpeg

×

Zapisz się do newslettera