Kamera on-line

Wspaniały jubileusz! 20 lat Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd w Zakrzowie

Już od 20 lat Klub Jeździecki „Lewada” organizuje wyjątkowe zawody gwiazd Art Cup. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, wspierając tę fantastyczną imprezę. Wydarzenie ściąga do Zakrzowa największe gwiazdy polskiej sceny aktorskiej. Mogliśmy już zobaczyć m.in. Daniela Olbrychskiego, Bogusława Lindę, Emilię Krakowską czy Jana Frycza. W tym roku Anetta i Andrzej Sałaccy obchodzili jubileusz, a ich impreza stała się znakiem rozpoznawczym Opolszczyzny. W tegorocznym wyjątkowym wydarzeniu brali udział m.in. marszałek Andrzej Buła, wicestarosta powiatu Józef Gisman, prezydent Sabina Nowosielska, wicemarszałek Stanisław Rakoczy oraz przewodniczący sejmiku województwa opolskiego Norbert Krajczy. Uroczyste otwarcie poprowadzili Emilia Krakowska oraz Henryk Sawka. Gwiazdy wielkiego formatu woził odrestaurowany przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego klasyczny Peugeot z 1936 roku, który zrobił ogromne wrażenie zarówno na publiczności jak i sławnych gościach.

Przez dwa dni zaplanowano sporo atrakcji, a gwiazdy rywalizowały m.in. w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i powożeniu zaprzęgami. W niedzielę mieliśmy okazję zobaczyć widowiskowy pokaz kawaleryjski. Anetta i Andrzej Sałaccy otrzymali piękne obrazy, odebrali też wiele ciepłych słów i podziękowań. Wicestarosta powiatu Józef Gisman życzył im wielu sukcesów i kolejnego tak wspaniałego jubileuszu. Bogusław Linda od lat wspiera to wydarzenie i z tej okazji otrzymał specjalne wyróżnienie od marszałka Andrzja Buły za zasługi dla województwa opolskiego. Dostali je również Krzysztof Ligenza i Żaneta Skowrońska. Cały weekend był zaplanowany od początku do końca, a atrakcjom nie było końca.

- Miłość do koni wpisała się już na dobre wśród mieszkańców Opolszczyzny. Jazda konna towarzyszyła Polakom od zawsze, każdy z rodaków powinien choć raz siedzieć na koniu – opowiadali miłośnicy jazdy konnej.

KG (oprac. AL)

le2.jpeg

le1.jpeg

le3.jpeg

le4.jpeg

le5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera