Kamera on-line

Andrzej Sałacki trenerem kadry narodowej

Prezes klubu „Lewada” z Zakrzowa zostanie szkoleniowcem reprezentacji Polski. Dla Andrzeja Sałackiego, bardzo doświadczonego już trenera, będzie to druga przygoda z reprezentacją. Prowadził już bowiem polską kadrę przez pięć lat, do 2005 roku. Specjalizował się w kategorii ujeżdżenia. Występował na wielu największych międzynarodowych zawodach sportowych, zdobywając medale. W Zakrzowie trenował świetnych zawodników, późniejszych reprezentantów Polski.

- Relacje klubu z gminą są bardzo dobre. Gmina Polska Cerekiew dysponuje wspaniałym obiektem i to jest szalenie ważne. Przede wszystkim będę chciał doprowadzić do tego, aby odbywało się tam więcej zawodów, a także zgrupowania reprezentacji – mówi Andrzej Sałacki.

Jako trener kadry będzie chciał, aby sam ośrodek był postrzegany nie tylko w kraju, ale całej Europie.

W kraju już jesteśmy na dobrej drodze, w materii zagranicznej jest jeszcze trochę do zrobienia – zaznacza i dodaje, że jego celem jest podniesienie rangi Jeździeckiego Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego (taki certyfikat posiada od 2014 roku) poprzez nawiązanie nowych, ciekawych kontaktów, jak również wykorzystanie tych istniejących.

Andrzej Sałacki jako jedyny polski jeździec zasłynął prywatnym pokazem w pałacu przed brytyjską królową Elżbietą II. Co roku w Zakrzowie organizuje Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd, znaną i cenioną w całym kraju imprezę, na którą zjeżdżają aktorzy i celebryci z pierwszych stron gazet. W tym roku impreza obchodziła swój 20-sty jubileusz.

AL

O 20-stej edycji mistrzostw można przeczytać TU

Andrzej Sałacki.jpeg

×

Zapisz się do newslettera