Kamera on-line

Kompleksowo od dołu do góry. Zobacz, jak zmienia się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

1 mln 200 tysięcy zł wyda powiat kędzierzyńsko-kozielski na termomodernizację Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. 560 tysięcy zł pochodzi z budżetu powiatu, resztę kwoty dofinansowała Unia Europejska.

Szkoła zaoszczędzi aż połowę dotychczasowych kosztów ponoszonych na ogrzewanie, a placówka z pewnością zyska estetycznie. Zakres kompleksowych robót obejmuje nie tylko ściany, ale również dach budynku.

Termomodernizacja szkoły na os. Azotów to kolejna spora inwestycja w oświatę ponadgimnazjalną.  

Od pewnego już czasu remontujemy i poprawiamy energetyczność naszych placówek, w zasadzie już prawie wszystkie szkoły nadzorowane przez starostwo przeszły termomodernizacje, na które udało nam się pozyskać pieniądze z zewnątrz – powiedział wicestarosta Józef Gisman.

- Prace, które zakończą się w październiku realizowane są tak, by nie zakłócać działalności szkoły – zaznacza dyrektor Maria Staliś.

Wcześniej termomodernizacji doczekało się m.in. sąsiadujące ze szkołą Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. W przyszłym roku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących obchodzić będzie swoje 60-lecie.

AL

termoazoty1.jpeg

termoazoty2.jpeg

termoazoty3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera