Kamera on-line

Działkowcy z całego województwa świętowali w naszym powiecie

To nie tylko historia ogrodów, to historia naszego regionu i wielu pokoleń działkowiczów. W sobotę (9.09) działkowcy z całego województwa świętowali w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 120 lat ogrodnictwa w Polsce. Oficjalne obchody rozpoczęły się hymnem Polski oraz hymnem działkowców.

- Kiedyś uprawa warzyw i owoców pomagała przetrwać w trudnych czasach. Dziś Rodzinne Ogrody Działkowe zaspokajają potrzeby także w zakresie aktywnego wypoczynku, to miejsce spotkań z rodziną - mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

W imieniu samorządu gminnego najlepsze życzenia przekazał wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

Podczas uroczystości zasłużonym działkowcom wręczono specjalne odznaczenia, a także rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród. - ZUS ma z nami problem, bo jemy zdrowo, a przez to żyjemy dłużej - żartował prezes okręgu Bartłomiej Kozera.

Oczekiwania społeczne w stosunku do funkcjonowania ogrodów działkowych stale rosną.

- Kolejne pokolenia odkrywają radość z obcowania z naturą, co stawia przed zarządem coraz to nowe wyzwania. Dzięki zaangażowaniu, kompetencjom i oddaniu zarząd realizuje te celu skutecznie, za co w imieniu społeczności naszego powiatu pragnę serdecznie podziękować – dodała Małgorzata Tudaj.

Uroczystość oficjalna odbyła się w Domu Kultury „Chemik”, gdzie zorganizowano też okolicznościową wystawę.

AL

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

DSC_0722.jpeg

DSC_0735.jpeg

DSC_0737.jpeg

DSC_0746.jpeg

×

Zapisz się do newslettera