Kamera on-line

125 lat OSP w Kłodnicy. Strażacy obchodzili piękny jubileusz

Od momentu powstania tej jednostki w 1892 roku, do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodnicy wstąpiło już bardzo wielu mieszkańców. Chęć bycia strażakiem płynie z powołania i niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. Pomoc potrzebującym niejednokrotnie naraża życie i zdrowie strażaków, mimo tego od kilku pokoleń chętnych nie brakuje.  OSP W Kłodnicy świętowało swój jubileusz. Już od 125 lat pomagają mieszkańcom w najcięższych momentach.

- Jubileusz ten, to wyjątkowa, bardzo chlubna karta w historii organizacji. Wpisuje się w nią praca, zaangażowanie i poświęcenie wielu pokoleń strażaków, działających dla dobra społeczności lokalnej. Nie sposób wyobrazić sobie dzisiejszą rzeczywistość bez pomocy straży pożarnej, która ratuje i chroni nas nie tylko podczas pożarów, ale podczas wszystkich sytuacji kryzysowych, gdzie potrzebna jest pomoc – mówił wicestarosta Józef Gisman.

Angażowali się m.in. w walkę z powodzią w 1997 oraz 2010 roku, a także walczyli z potężnym pożarem lasu w Kuźni Raciborskiej. W tym tragicznym wydarzeniu zginął druh Andrzej Malinowski.

- Drodzy strażacy, jesteście kontynuatorami pięknej i szlachetnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, która trwa już 125  lat. Wasza postawa i gotowość do działania zasługują na szacunek i wdzięczność. Życzymy Wam, by powodów do strażackich interwencji było jak najmniej, a pomyślność i spełnienie przynosiły satysfakcję z podejmowanych trudów ochotniczej służby – dodał wicestarosta powiatu Józef Gisman.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą świętą w intencji byłych i obecnych druhów. Następnie na stadionie w Kłodnicy wręczono wyróżnienia dla zasłużonych strażaków, padło też wiele ciepłych słów.

Więcej TU

AL

osp1.jpeg

osp2.jpeg

osp3.jpeg

osp4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera