Kamera on-line

Biała niedziela w szpitalu dniem otwartym dla mieszkańców. Przyjdź na bezpłatne badania i konsultacje!

Zdrowie powinno być najważniejsze. Ciągły pośpiech i notoryczny brak czasu to powody, dla których wielu ludzi je zaniedbuje. Brak regularnych badań oraz czasu na wizytę u specjalisty powoduje, że może być za późno na profilaktykę. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej wraz ze Starostwem Powiatowym organizują „Białą niedzielę” dla mieszkańców, która odbędzie się 24 września w szpitalu przy ul. Roosvelta 2 w Koźlu. Tego dnia od godziny 9 do 14 każdy (bez względu na wiek) może przyjść na bezpłatne badania oraz konsultacje specjalistyczne. W ciągu tygodnia wielu z nas nie ma nawet chwili, natomiast niedziela jest doskonałą okazją, by poświęcić kilka godzin na dokładne sprawdzenie stanu swojego zdrowia.  

Tego dnia można będzie zrobić m.in. USG jamy brzusznej oraz nerek, EKG, BMI, badanie ciśnienia, słuchu oraz poziomu cukru we krwi. Bardzo ważne są również badania spirometryczne, które powinny wykonywać przede wszystkim osoby palące oraz mające problemy z dusznościami czy kaszlem. Sprawdzimy również lipidogram badający poziom cholesterolu, który jest jednym z najważniejszych badań. Dzięki niemu możemy określić zagrożenie miażdżycą, co w konsekwencji często prowadzi do udaru czy zawału. Natomiast badanie stężenia kwasu moczowego pozwala odpowiednio wcześnie zdiagnozować choroby nerek.

- Każde z tych badań pozwala odpowiednio wcześnie wykryć zagrożenie i rozpocząć natychmiastowe leczenie, co w wielu przypadkach jest bardzo istotne i wymaga natychmiastowej reakcji. Często zdarza się tak, że mimo dobrego samopoczucia coś może się dziać w naszym organizmie, czując się dobrze, nie chodzimy na badania, a więc nie jesteśmy w stanie odpowiednio wcześnie wykryć choroby – mówią lekarze z kozielskiego szpitala.

Oprócz badań dostępne będą także konsultacje u specjalistów. Pomoc uzyskamy u dietetyka, rehabilitanta oraz laryngologa. Dodatkowo konsultacje poprowadzi także pulmonolog, internista – głównie w kwestiach tarczycy oraz cukrzycy. Dla kobiet bardzo ważne są konsultacje dotyczące samobadania i kontroli piersi oraz wykonywania badań profilaktycznych w tym kierunku.

KG (oprac. AL)

biala1.jpeg  

                                                                                  

×

Zapisz się do newslettera