Kamera on-line

Wychowankowie Domu Dziecka stworzyli perfekcyjne menu i wygrali 10 tysięcy zł

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu od 10 lat bierze udział w akcji organizowanej przez Tauron „Domy pozytywnej energii”. W tym roku celem konkursu było zaproponowanie przez uczestników zdrowego i samodzielnie ułożonego planu żywieniowego na cały dzień. Dodatkowo należało samemu wykonać potrawy oraz stworzyć je w oparciu o piramidę żywieniową.

Menu ułożone przez Dom Dziecka w Koźlu zwróciło na siebie uwagę jury, w którym zasiadał profesjonalny kucharz oraz dietetycy. Było złożone ze śniadania („Pierzynka z jajek na boczku”), drugiego śniadania („Koktajl truskawkowy”), obiadu („Zupa stu kolorów” oraz „Placuszki cukiniowe w duecie z drobiem”),  podwieczorku („Chmurka z owocami”) oraz kolacji („Biało-czerwona sałatka na dobry sen”). Edycja „ZDROWO JEMY - ENERGETYCZNIE ŻYJEMY!” wyróżniła to pomysłowe i doskonale dopracowane menu, przyznając nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

- W tym roku w konkursie wzięły udział 622 prace. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyróżnienia. Nie wiemy jeszcze na co przeznaczymy nagrodę, chcemy ustalić to z dziećmi. W zeszłym roku wygraną zainwestowaliśmy w dofinansowanie zakupu samochodu dla Domu Dziecka mówi dyrektor Ewa Miller.  

Gala finałowa akcji odbyła się w Energylandii w Zatorze, gdzie została zaproszona delegacja Domu Dziecka z Koźla. Uroczystości towarzyszyło mnóstwo atrakcji specjalnie przygotowanych na tę okazję.

- Tomasz Jakubiak prowadził warsztaty z gotowania, a dodatkowo dostaliśmy książki z jego dedykacją. Przyszły do nas również wspaniałe prezenty: profesjonalny robot kuchenny, gadżety, waga oraz grill elektryczny. To wszystko będzie nam bardzo pomocne w przygotowywaniu posiłków. W realizacji tego projektu brało udział ośmiu wychowanków placówki, ale grupa delektująca się efektami gotowania była o wiele większa opowiada Ewa Miller.    

Domy Pozytywnej Energii to autorska akcja Grupy TAURON skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Podstawową ideą akcji jest poprawa warunków bytowych wychowanków domów dziecka, a laureaci każdej akcji otrzymują nagrody pieniężne i tytuł „Dom Pozytywnej Energii”.

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu jest jednostką finansowaną i nadzorowaną przez powiat.

KG (oprac. AL)

tauron1.jpeg

tauron2.jpeg

tauron3.jpeg

tauron4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera