Kamera on-line

Młodzież z II LO ma swój Paleciak. Otwarto wyjątkowe miejsce dla uczniów

To coś specjalnie dla nich! W II liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu otwarto wyjątkowe miejsce dla uczniów. Świetlicę szkolną, którą nazwaną po prostu.... Paleciak. Powstała z inicjatywy uczniów, rodziców i w końcu dyrekcji liceum.

- Po balu charytatywnym podjęliśmy decyzję, że pieniądze przeznaczymy na stworzenie takiego właśnie miejsca dla młodzieży – mówi dyrektor Katarzyna Arciszewska-Stępień.

- Bardzo nam się tu podoba, szczególnie, że nasz Paleciak został połączony ze studiem Kopernik, gdzie powstają już pierwsze produkcje telewizyjne i fotograficzne – zaznacza Kamil Mateusz z II LO.

- Poczułam się jak w szkole, za moich czasów nie było takich miejsc, pomieszczenie pięknie i bardzo nowocześnie urządzone, jest tu pozytywna energia - powiedziała w swoim pierwszym wywiadzie dla licealnej telewizji Kopernik starosta Małgorzata Tudaj. Rodzicom i dyrekcji dziękował także wicestarosta Józef Gisman, a także Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty.

To nie jedyna pozytywna zmiana w kędzierzyńskim liceum. Ostatnio metamorfozie uległ także przyszkolny skwerek, gdzie pojawiła się nowa roślinność, ławki i stoły do gry w szachy. Szkoły ponadgimnazjalne nadzorowane są przez starostwo powiatowe.

Film i fotogaleria na Facebooku powiatu.

AL

Paleciak2.jpeg

Paleciak3.jpeg

Paleciak4.jpeg

Paleciak5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera