Kamera on-line

Lubisz śpiewać? Dołącz do powiatowego chóru!

Chór powstał z inicjatywy starosty już kilka miesięcy temu. Choć pierwsze spotkanie odbyło się w lutym, nabór wciąż jest otwarty i w każdej chwili mogą dołączyć nowi członkowie.

- Nie mamy ograniczeń dotyczących ilości osób w chórze. Serdecznie zapraszamy każdego, kto potrafi śpiewać i chce dzielić się swoją pasją z innymi. Mamy nawet specjalną piosenkę powitalną „Witamy w chórze”! Osoba dołączająca przechodzi najpierw dwutygodniowy okres karencji, ma więc czas na to, aby nauczyć się repertuaru – opowiada Gotfryd Włodarz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, a zarazem dyrygent.

Chór aktualnie liczy 25 osób, których połączyła miłość do śpiewania. Repertuar jest bardzo bogaty i zróżnicowany muzycznie. Gotfryd Włodarz ma również wiele planów na ten i kolejny rok.

- Mamy przesłuchanie w sprawie dużego koncertu w maju przyszłego roku. Chcemy się zaprezentować z jak najlepszej strony i liczymy na to, że dostaniemy się do konkursu w Będzinie. Przedstawimy trzy najlepsze utwory i będziemy czekali na wyniki. Również w tym roku mamy kilka planów dotyczących kolędowania oraz koncertu noworocznego. Chcemy połączyć polskie i zagraniczne utwory, nie ma dla nas żadnych ograniczeń – tłumaczy  Gotfryd Włodarz.

Rozpiętość programowa jest bardzo szeroka, a chór prezentuje utwory z każdej kategorii muzycznej. Za sprawą jednego z uczestników repertuar poszerzy się również o utwory Elvisa Presleya. Próby chóru odbywają się we wtorki o godzinie 18.30 w szkole muzycznej na os. Pogorzelec przy ul. Kościuszki 40. Osoby chcące dołączyć mogą się również umówić indywidualnie dzwoniąc do sekretariatu szkoły i dopasować termin przesłuchania.

KG (oprac. AL)

chór.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera