Kamera on-line

Każdy mógł się przebadać i skorzystać z konsultacji

Tłumy mieszkańców odwiedziły szpital w Kędzierzynie-Koźlu w ramach współorganizowanej ze starostwem powiatowym „Białej niedzieli”. Można było wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach ze specjalistami.

Między 9.00 a 14.00 przebadano i skonsultowano setki osób w różnym wieku. To przede wszystkim szansa na szybsze wykrycie choroby, która w początkowym stadium bardzo często nie daje jeszcze objawów.

- Każdego roku akcja cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców, również i w tym roku właściwie w ciągu kilku godzin można wykonać szereg istotnych badań, także takich, na które normalnie trzeba dłużej poczekać – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- O tym, że przedsięwzięcie jest potrzebne świadczy chociażby fakt, że w poprzednich edycjach udało się na miejscu wykryć pewne zmiany w organizmie, co spowodowało szybszą reakcję – przyznawał dyrektor SP ZOZ Marek Staszewski.

– Wśród oferowanych usług można było skorzystać z badania USG jamy brzusznej, badania poziomu cholesterolu, kwasu moczowego i cukru we krwi, badania spirometrycznego, BMI – zaznaczyła Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka ZP ZOZ.

Na mieszkańców czekały też konsultacje dietetyczne, rehabilitacyjne, laryngologiczne, internistyczne i pulmonologiczne. Do dyspozycji były także położne, które udzielały rad m.in. z zakresu samobadania piersi.

AL

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

DSC_0920.jpeg

DSC_0951.jpeg

DSC_0945.jpeg

DSC_0943.jpeg

×

Zapisz się do newslettera