Kamera on-line

Znany tenor odwiedził kędzierzyńskich chórzystów i zaśpiewał razem z nimi

Witold Matulka, gwiazda polskiej operetki i estrady poprowadził lekcję śpiewu specjalnie dla kędzierzyńsko-kozielskiego chóru, który powstał pod egidą starostwa powiatowego. Te wyjątkowe zajęcia odbyły się w szkole muzycznej na os. Pogorzelec, a sama wizyta ulubieńca publiczności była dla członków zespołu miłą niespodzianką.

- Słyszę w was spory potencjał i jestem przekonany, że za jakiś czas to będzie naprawdę bardzo dobry chór – mówił Witold Matulka, który zapowiedział, że na próbie w Kędzierzynie-Koźlu z pewnością jeszcze się pojawi.

On sam pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, gdzie był solistą, potem jego kariera potoczyła się błyskawicznie, śpiewał na wielu międzynarodowych festiwalach.

W próbie w szkole muzycznej wzięła również udział starosta Małgorzata Tudaj, to z jej inicjatywy powstał chór, który planuje już swoje pierwsze występy przed szerszą publicznością. Nabór do chóru wciąż jest otwarty.

Szukamy męskich głosów i zapraszamy na zajęcia do nas – zaznacza dyrygent Gotfryd Włodarz, który jest zarazem dyrektorem kędzierzyńskiej szkoły muzycznej.

Więcej o naborze do chóru pisaliśmy TU

Film na Facebooku powiatu.

AL

próba5.jpeg

próba3.jpeg

próba2.jpeg

próba1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera