Kamera on-line

Przygotowani na najgorsze. PCPR przeszkolił pracowników pomocy społecznej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu zakończyło cykl szkoleń dla pracowników pomocy społecznej. Tematem było  zapobieganie i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. W sumie zorganizowano sześć szkoleń dla ponad 140 osób.

- Szkolenia miały na celu przede wszystkim przekazanie wiedzy w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia – informuje Dorota Rak, dyrektor PCPR.

Szkolenia przeprowadzano dla kadr w całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Spotkania obywały się w Domu Dziecka oraz w Domu św. Karola. Jedną z wykładowczyń była mł. asp. Anna Kulas z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Tragedia jaka wydarzyła się kilka lat temu w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Makowie, jeszcze wiele lat będzie budziła przerażenie. Doszło tam do brutalnego ataku na pracownice, które straciły życie. Sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu pracowników tego typu instytucji odnotowuje się w Polsce coraz więcej.

Praca w nich jest nie tylko trudna i wymagająca, ale również bywa niebezpieczna. Obrażanie, poniżanie pracowników oraz sytuacje zagrażające zdrowiu są nieodłącznym jej elementem. Sytuacja opisana powyżej, jak wiele innych przypadków pokazują skalę tych niebezpieczeństw.  

Oprac. al

szkolenia pcpr3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera