Kamera on-line

Uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uroczystość rozpoczęła się występem chóru złożonego ze studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaśpiewali “Gaudeamus igitur”. Kolejno zarówno studenci jak i władze uczelni odebrały wiele ciepłych słów i podziękowań.

- Życzę, by czas spędzony na zajęciach wypełniony był nie tylko  inspirującą pracą i pogłębianiem wiedzy, niech przede wszystkim przyniesie on wiele radości oraz stanie się okazją do zawarcia nowych, ciekawych przyjaźni i znajomości, wypełniając wolne dni wartościowymi treściami. Misja prowadzenia uniwersytetu, organizacji zajęć jak i kwestii formalnych, to niemałe wyzwanie, Zarządowi oraz wszystkim osobom za to odpowiedzialnym, życzę wytrwałości w pracy społecznej, która służąc naszej coraz większej społeczności senioralnej przynosi tak wspaniałe efekty.  Całemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Kędzierzynie-Koźle składam serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności, radości ze studiowania oraz życiowego zadowolenia – napisała starosta Małgorzata Tudaj. W jej imieniu najlepsze życzenia wszystkim obecnym przekazał rzecznik starostwa Adam Lecibil.

Życzenia zdrowia i wielu wspaniałych chwil w studenckim gronie przekazała seniorom prezydent Sabina Nowosielska.

Ciekawy wykład na temat tolerancji poprowadziła dr Jolanta Piechnik-Borusowska, starszy wykładowca Uniwersytetu Opolskiego. Składał się z wielu historii z życia codziennego oraz opowieści o podróżach, a także przedstawiał podejście ludzi z innych części świata w kwestii tolerancji. Uroczystość zakończył występ artystyczny Izabeli Migocz przy akompaniamencie akordeonisty Kamila Pędziwiatra.

KG (oprac. AL)

DSC_8938.jpeg

DSC_8942.jpeg

DSC_8926.jpeg

DSC_8935.jpeg

DSC_8958.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera