Kamera on-line

Remont do Zalesia Śl.: Trwają prace na obu przeprawach. Zdjęcia

Trwają prace przy obu przeprawach na drodze w stronę os. Cisowa w Kędzierzynie, gdzie powiat kędzierzyńsko-kozielski remontuje kompleksowo nawierzchnię do Zalesia Śl. To trudna faza modernizacji, bo prowadzona na obu przeprawach równocześnie, gdzie wylano już nową płytę oraz zaizolowano konstrukcję, natomiast na moście na Kanale Gliwickim trwają dodatkowo roboty związane z nową ścieżką rowerową.

- Mieszkańcy jadąc w stronę Zalesia Śląskiego do autostrady A4 w kierunku zjazdu Olszowa, będą mieli o wiele lepszy komfort dojazdu. Inwestycja pochłonęła o 5,5 mln zł więcej, ale zdajemy sobie sprawę, że w tej chwili wszystkie przetargi są droższe. Nie chcieliśmy czekać kolejnego roku, ponieważ istniało ryzyko, że będzie jeszcze drożej i chcieliśmy rozpocząć inwestycję jak najszybciej. Inspektorzy nadzoru kontrolują budowę na bieżąco. Mieliśmy drobny poślizg z rozpoczęciem wynikający z rozwiązań komunikacyjnych, natomiast teraz wszystko powinno pójść sprawnie – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

Pierwszy etap remontu potrwa do listopada. Powiat na tę inwestycję zdobył kilka mln zł z Unii Europejskiej. W sumie całość pochłonie ponad 12 mln zł, to jedna z największych inwestycji drogowych samorządu w historii.

AL

3.jpeg

4.jpeg

2.jpeg

1.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera