Kamera on-line

Jest komisja, która wyłoni dyrektora szpitala

Radni podczas nadzwyczajnej sesji w powiecie wybrali członków komisji konkursowej, która wyłoni nowego dyrektora szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypomnijmy, że szef SP ZOZ-u Marek Staszewski rozstaje się z lecznicą z końcem listopada. Zdecydował się objąć stanowisko dyrektora finansowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Zarząd Powiatu przyjął jego rezygnację.

W skład komisji, która przeprowadzi procedurę wyboru nowego szefa zoz-u  weszła starosta Małgorzata Tudaj, której kandydaturę zaakceptowali wcześniej członkowie rady społecznej szpitala. W tym gronie znaleźli się także: Józef Gisman (wicestarosta powiatu, który jednocześnie został przewodniczącym komisji konkursowej), Danuta Wróbel (przewodnicząca Rady Powiatu) oraz radni powiatowi: Dariusz Szymański, Jadwiga Kuźbida, Andrzej Krebs i Andrzej Lachowicz.

Przed wyborem członków komisji starosta Małgorzata Tudaj zaproponowała kandydaturę dr Danuty Gmyrek, ordynator oddziału dziecięcego szpitala z wieloletnim stażem. Nie uzyskała ona jednak większości niezbędnej by wejść w skład tego gremium.

Głosowania nad poszczególnymi kandydaturami były jawne.

AL

DSC_0127.jpeg

DSC_0123.jpeg

DSC_0120.jpeg

DSC_0117.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera