Kamera on-line

Szkoły ponadgimnazjalne będą bić rekord świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu podjęła wyzwanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przyłącza się do bicia rekordu świata w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bicie rekordu zaplanowano na 16 października (poniedziałek) od godz. 12.00 na terenie I LO w Koźlu.

Do udziału w lekcji pierwszej pomocy zaproszono przedstawicieli oraz drużyny ratownicze szkół z Kędzierzyna-Koźla: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Medycznych oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1.

To okazja do świetnej zabawy i integracji, połączonej z nauką pierwszej pomocy. Musimy pobić ten rekord. Liczymy na Was! W 2016 r. w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. Został pobity rekord Polski. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745 chętnych. Jak będzie w tym roku? To zależy od Nas!

Oprac. al

06_1_rur_konkurs_640x986(1).png

 

×

Zapisz się do newslettera