Kamera on-line

Najlepsi z nagrodami powiatu. Dzień Edukacji Narodowej w Kędzierzynie-Koźlu

W województwie stawiane są za wzór! Dyrektorzy, nauczyciele,  a także pracownicy oświaty szkół nadzorowanych przez starostwo wyróżnieni przez władze powiatu, ale również z nagrodami ministerstwa edukacji, opolskiego kuratora oświaty oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy. Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Zgromadził nie tylko pedagogów, ale także samorządowców oraz przedstawicieli parlamentu.

- W życiu młodego człowieka – ucznia, to właśnie nauczyciel jest jedną z najważniejszych osób. To on w dużej mierze kształtuje osobowość ucznia, inspiruje, odkrywa przed nim świat, pomaga budować poczucie własnej wartości… musi więc dysponować nie tylko wiedzą ale przede wszystkim mądrością życiową. To duża odpowiedzialność zobowiązująca do szczególnie ciężkiej pracy i ciągłego samodoskonalenia. Nie każdy byłby w stanie sprostać tej roli, zwłaszcza w dzisiejszych realiach, kiedy dostęp do informacji jest niemal nieograniczony, a nie przekłada się on na poziom wiedzy, kiedy młodzież prowadzi między sobą dialog głównie poprzez media społecznościowe, a prawdziwe relacje zacierają się. Dlatego przy okazji dzisiejszego święta pragnę wyrazić swoją ogromną wdzięczność wszystkim nauczycielom, a nie brakuje wśród nich pedagogów wybitnych, o szczególnych predyspozycjach, za trud i zaangażowanie, który podejmują każdego dnia. Dziękuję za indywidualne podejście i szacunek do uczniów, za konsekwencję i stanowczość, dzięki którym młodzież zna granice i uczy się, że na ważne rzeczy trzeba w życiu zapracować – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Sporo ciepłych słów pod adresem pedagogów skierował senator Grzegorz Peczkis. – Pracujecie państwo nad naszym największym skarbem – dziećmi i młodzieżą, których rodzice powierzają je wam, wierząc w to, że kończąc wybraną szkołę będą ludźmi bardziej wartościowymi. Chciałbym za to państwu podziękować – mówił Peczkis.

Senator dodał, że likwidacja gimnazjów została dobrze przyjęta, a w najbliższym czasie położony zostanie nacisk na kształcenie specjalistów potrzebnych naszym firmom. Według senatora wkrótce zostanie też wdrożony system motywacyjny dla nauczycieli dyplomowanych, którzy zaplanowali rozwój swoich kompetencji.

Z kolei wicestarosta Józef Gisman zwrócił uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. – O tym się nie mówi, ale jesteście każdego dnia do dyspozycji najsłabszych uczniów, pomagacie gdy jest im ciężko, gdy mają trudną sytuację w rodzinie – mówił Gisman.   

W uroczystości radnych reprezentowała przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

Nagrody Starosty dla dyrektorów szkół/placówek otrzymało 11 osób: Ryszard Więcek, Katarzyna Arciszewska-Stępień, Urszula Więcek, Agnieszka Kossakowska, Adam Kania, Maria Staliś, Krystyna Gielas, Ireneusz Wiśniewski, Justyna Lubieniecka, Zdzisław Krzysztofka, Gotfryd Włodarz.

Nagrody Starosty dla nauczycieli otrzymało 14 osób: Eliza Baron, Beata Fedorowicz, Grażyna Gołąbek-Tomas, Ewa Januszek, Zbigniew Kapelan, Ewa Kalus, Danuta Klityńska, Piotr Krebs, Zbigniew Kubala, Bogusława Łydka, Justyna Miedzak-Dyka, Magdalena Romanowicz, Marek Słota, Adam Wala.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymały 3 osoby: Adela Freier, Krystyna Gielas, Alicja Pałosz.

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymały 3 osoby: Małgorzata Huzar, Elżbieta Koterwa-Hryniewiecka, Tomasz Siemaszko.

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymały 4 osoby: Barbara Orzech, Iwona Palarczyk, Janina Sojka-Parusel, Izabela Truty.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał dr Ireneusz Wiśniewski.

Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty otrzymały 3 osoby: Anna Jelinek, Adam Kania, Sylwia Pieczyk.   

AL

Zdjęcia i filmy na Facebooku powiatu.

DSC_9001.jpeg

DSC_9008.jpeg

DSC_9011.jpeg

DSC_9023.jpeg

DSC_9028.jpeg

DSC_9075.jpeg

DSC_9198.jpeg

DSC_9172.jpeg

DSC_9100.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera