Kamera on-line

Ruchliwa uliczka na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu stanie się o wiele bezpieczniejsza

Chodzi o drogę biegnącą równolegle do ulicy Krzywoustego, a znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów i co gorsza bloków mieszkalnych. Wychodząc wpadamy właściwie prosto pod jadące samochody, co jest szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych.

W sprawę bezpośrednio zaangażowała się starosta Małgorzata Tudaj, radni powiatowi: Andrzej Krebs i Andrzej Lachowicz oraz senator Grzegorz Peczkis. Z ich inicjatywy w kędzierzyńskim starostwie doszło do spotkania z mieszkańcami, które zakończyło się wspólnymi ustaleniami.

Ulica Krzywoustego nadzorowana jest przez starostwo, ale już sam teren przyległy do bloków wraz z uliczką to własność spółdzielni.

Obecny na spotkaniu prezes RSM Chemik Janusz Kmieciak zadeklarował, że w konsultacji ze starostwem powstanie ankieta dla mieszkańców, w której wypowiedzą się, co do nowych rozwiązań w tym rejonie. Ankieta jest konieczna ze względu na regulamin spółdzielni, zgodę w tym wypadku musi wyrazić ponad połowa lokatorów.

- Wówczas do końca listopada zainstalujemy szlabany, po jednej i drugiej stronie. Lokatorzy natomiast bez problemu przedostaną się pod blok – zapewnił Janusz Kmieciak.

Z wjazdu będą mogły też skorzystać inne osoby uprawnione. – Będziemy jednocześnie namawiać lokatorów, by otrzymując ankietę wypowiedzieli się w tej sprawie pozytywnie – dodał Kmieciak.

Na spotkaniu rozważano także inne rozwiązania, m.in. zamontowanie monitoringu oraz ustawienie odpowiednich znaków zakazu, jednak w opinii m.in. policji tylko zamontowanie szlabanów pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa.

AL

ulica K..jpeg

DSC_0162.jpeg

DSC_0155.jpeg

DSC_0148.jpeg

DSC_0151.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera