Kamera on-line

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Kędzierzynie-Koźlu

Seniorzy uroczyście obchodzili w tym roku Dzień Osób Starszych, który ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na ich potrzeby.

Seniorzy usłyszeli wiele ciepłych słów i życzeń ze strony starosty powiatu Małgorzaty Tudaj oraz prezydent Sabiny Nowosielskiej. Spotkanie było znakomitą okazją do integracji środowiska, a inicjatywę podjął Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kędzierzynie-Koźlu. 

Na początku wystąpił Dominik Rossa (absolwent Zespołu Szkół nr 3), który rozbujał całą salę. A następnie za złoty wiek uhonorowano seniorów: Gizela Koterwa, Hildegarda Kucharczyk, Ewald Kucharczyk, Helena Pogorzała, Henryk Sterko, Antoni Szczepański, Eustachy Raba, Jan Wieczorek.

W uroczystość zaangażował się Zespół Szkół nr 3 ze Sławięcic, a dokładnie szkolne koło wolontariatu, które od dawna współpracuje z kołem rencistów i emerytów. Uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z życzenia dla seniorów.

Imprezę zorganizowano w hotelu Solidaris, a całe wydarzenie współorganizowane było m.in. przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe. Dzień ten jest obchodzony na całym świecie od początku lat 90-tych, kiedy to wprowadzono go w życie na mocy decyzji podjętych przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku.

al

Foto: Lokalna24.pl

se1.jpeg

se2.jpeg

se3.jpeg

se4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera