Kamera on-line

II Powiatowy koncert Mniejszości Niemieckiej przyciągnął tłumy

Po raz drugi w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie odbył się powiatowy koncert Mniejszości Niemieckiej – tzw.  Kreiskonzert.

- Ma on formę przeglądu mniejszościowych grup artystycznych działających w powiecie, wzbogaconego o występy zaproszonych gości spoza powiatu, czy z zagranicy - informuje Józef Gisman, wicestarosta powiatu.

- Wydarzenie zorganizowaliśmy po raz drugi, a to dzięki wsparciu polskiego MSW, konsulatu RFN w Opolu i Powiatu  Kędzierzyńsko-Kozielskiego – mówi Tomasz Kandziora, przewodniczący struktur powiatowych Mniejszości Niemieckiej i radny powiatowy. - Cieszy nas, że impreza jest tak popularna i wyzwala tyle pozytywnych emocji - wejściówki rozeszły się w kilka dni – dodaje.

Na tegoroczną edycję koncertu stawiła się ponad siedmiuset osobowa widownia. W programie zaprezentowały się grupy wokalne z Solarni, Reńskiej Wsi i Leśnicy, mażoretki z Ostrożnicy oraz orkiestry dęte z Pawłowiczek i Pokrzywnicy. Gościem specjalnym oraz gwoździem programu był znany „szlagierowy” wokalista Marc Bianco, Bawarczyk na co dzień mieszkający w Luksemburgu. Na widzów czekał też poczęstunek, oraz brawurowe show prowadzącego koncert Leonarda Malcharczyka.

Była to też świetna okazja do integracji środowiska mniejszości, oraz spotkań towarzyskich osób z różnych części naszego powiatu.

- Co bardzo cieszy, to fakt, że w tych orkiestrach i zespołach występują bardzo młodzi ludzie, którzy poświęcają swój czas, by realizować swoje pasje i reprezentować Mniejszość Niemiecką – mówi Róża Kerner z Koźla. – To daje nadzieję na przyszłość – podkreśla.

Organizatorzy już zapowiadają, że w roku 2018 możemy się spodziewać kolejnej edycji koncertu, który na stałe już ulokował się w kalendarzu imprez kulturalnych powiatu.

Oprac. al

ko1.jpeg

ko2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera