Kamera on-line

Piekli ziemniaki i dobrze się bawili

Rodzinny festyn „Pieczonego ziemniaka” jest organizowany z powodzeniem już od ośmiu lat. Organizatorem tego jesiennego wydarzenia jest Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”. Festyn skierowany jest dla wszystkich rodzin zastępczych, a w tym roku pojawiły się dodatkowo dwie nowe rodziny.

- Cieszy nas, że nasz festyn budzi takie zainteresowanie. To doskonały czas dla dzieci i rodziców – czas na zabawę, wspólne spędzenie czasu, integrację pomiędzy rodzinami i wymianę wielu doświadczeń. W tym roku przyjechały do nas dwie nowe rodziny z czego jedna aż z Opola - byli zachwyceni. To  bardzo miłe, że podpatrują jak to u nas wygląda i chcą realizować to u siebie – relacjonuje Gerard Wilczek, prezes stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina". 

To coroczne wydarzenie jest doskonałą okazją do relaksu i zabawy. Przygotowywanych jest mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców zastępczych. Dzieci biorą udział w grach sportowych i rekreacyjnych, konkursach, tańcach i śpiewaniu. Jest również coroczna tradycja pieczenia ziemniaków, która przypomina o jesieni i kończącym się kolejnym roku pełnym wrażeń.

- Festyn jest nie tylko okazją do zabawy i spędzania aktywnie czasu z dziećmi. To również moment, kiedy rodziny się integrują, wymieniają doświadczeniami. Dzielą się zarówno swoimi problemami i obawami, jak również sukcesami i chętnie pomagają sobie nawzajem. To bardzo cenne dla nas wszystkich – dodaje Gerard Wilczek.

Festyn jest czasem radości dla dzieci, które podczas tego wydarzenia widzą, że nie są same. Wiele z nich jest po ciężkich przejściach, a atmosfera, która tam panuje bardzo dobrze na nie wpływa. Takie spotkania dają wiele dobrego zarówno rodzicom zastępczym jak i dzieciom. Wymiana doświadczeń i wspólne rozwiązywanie problemów jest bardzo cenne, a radość z sukcesów łączy wszystkie rodziny.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie stale współpracuje z rodzinami zastępczymi. W tym roku został wyróżniony na arenie ogólnopolskiej przez ministra za dbałość o wspólne relacje i wprowadzanie wciąż nowych rozwiązań dla rodzin zastępczych z terenu powiatu.

KG (oprac. AL)

ziemniak1.jpeg

ziemniak2.jpeg

ziemniak3.jpeg

ziemniak5.jpeg

ziemniak6.jpeg

ziemniak4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera