Kamera on-line

Święto Białej Laski w Kędzierzynie-Koźlu

Co roku obchodzone Święto Białej Laski jest okazją do integracji osób niewidomych i niedowidzących. Tak też było w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zorganizowano tradycyjną już uroczystość. 

Wiele ciepłych słów padło pod adresem samorządowców – starosty Małgorzaty Tudaj oraz prezydent Sabiny Nowosielskiej.

Dziękujemy za codzienną pomoc, ale także za szereg projektów, które realizujecie z myślą o nas – mówił wiceprezes koła Jerzy Słowik, który chwalił współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

- Przy tak szczególnej okoliczności zwracamy większą uwagę na ludzi, dla których otaczająca nas przestrzeń ma nieco inny wymiar, dla których codzienność to pokonywanie barier dla większości społeczeństwa nieistniejących. Liczne działania i inicjatywy podejmowane przez Zarząd Koła PZN w Kędzierzynie-Koźlu, które pozwalają osobom niewidomych pokonywać te przeciwności, zasługują na głębokie wyrazy uznania. Serdecznie dziękuję wam za tę aktywność, która pokazuje, że osoby niewidome mogą rozwijając swoje ambicje i talenty, kształcić się, pracować uczestnicząc tym samym w życiu społecznym jako jego integralna część – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Podczas uroczystości srebrną odznaką za pracę na rzecz organizacji postanowiono wyróżnić Łucję Iłowską, prezes koła w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

biała1.jpeg

biała2.jpeg

biała3.jpeg

biała4.jpeg

biała5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera