Kamera on-line

„Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”. Odznaka honorowa dla Christopha Bergnera

Christoph Bergner jest niemieckim politykiem z dużymi zasługami dla współpracy polsko-niemieckiej. Przede wszystkim mocno angażował się w  sprawy historii i kultury naszego regionu, a także pełnił funkcję pełnomocnika rządu Niemiec ds. mniejszości i wysiedlonych.  

Christoph Bergner otrzymał gratulacje i podziękowania, także od Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Za szczególne zasługi i pracę na rzecz naszego regionu dziękował mu wicestarosta powiatu, Józef Gisman.

- Jego zasługi dla współpracy polsko-niemieckiej są ogromne. W sposób wyjątkowy wpłynął na sytuację mniejszości niemieckiej. Przyczynił się do przekazania pieniędzy m.in. na projekty kursów sobotnich i na ożywianie domów spotkań. Był także m.in. inicjatorem powstania polsko-niemieckiego „okrągłego stołu” z udziałem środowisk mniejszości niemieckiej w Polsce i Polaków w Niemczech – mówił Roman Kolek, wicemarszałek województwa.

Oznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” wręczył Chirstophowi Bergnerowi Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła. Uroczystość odbyła się w Sali Orła Białego, a spotkanie zostało zorganizowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundację Konrada Adenauera w Polsce. 

KG (oprac. AL)

bergner1.jpeg

bergner2.jpeg

 


 

 

 

×

Zapisz się do newslettera