Kamera on-line

„Legalizacja broni zapewnia bezpieczeństwo obywatelom” – pierwsza oksfordzka debata w I Liceum Ogólnokształcącym spotkała się z żywym zainteresowaniem

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Koźlu została zorganizowana pierwsza w tym roku szkolnym debata na temat legalizacji broni.

Temat jest bardzo kontrowersyjny, a ostatnie informacje napływające ze świata powodują, że coraz większa ilość osób podejmuje się dyskusji na ten temat. Z taką inicjatywą wyszła również Szkolna Grupa Amnesty International pokazując dwa punty widzenia. Przedstawiali je uczniowie I LO: Anna Gustaw, Julia Zaks, Paweł Michalczyk, Mateusz Przybylski, Paweł Kapera i Adam Scharf. Najważniejsze poruszone kwestie dotyczyły terroryzmu, czarnego rynku oraz dostępności broni. Po przemówieniach wszystkich mówców głos mogła zabrać publiczność obecna na debacie. Obecnych było wielu uczniów z innych szkół, m.in. z Publicznego Gimnazjum w Polskiej Cerekwi.

Głosowanie podsumowujące debatę wykazało, że zdecydowana większość obecnych nie zgodziła się z początkową tezą i nie opowiedziała się za legalizacją broni jako zapewnieniu bezpieczeństwa dla obywateli. 

KG (oprac. al)

deba1.jpeg

deba2.jpeg

deba3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera