Kamera on-line

Wybuch gazu i pożar w II Liceum Ogólnokształcącym. Ten przerażający scenariusz to na szczęście tylko ćwiczenia!

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadziło wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej ćwiczenia, których scenariusz zakładał wybuch gazu i pożar w jednej z klas.

Cała szkoła po sygnale alarmowym została ewakuowana, następnie czekano na przyjazd straży pożarnej mającej pomóc wydostać uczniów z płonącej sali. Wielu z nich odniosło ciężkie obrażenia, a wśród poszkodowanych znalazła się również ciężarna nastolatka. Akcja była trudna i wymagająca, a ewakuowanych grupowano pod kątem odniesionych obrażeń. Pomocy medycznej udzielała również szkolna drużyna ratownicza. Całe zdarzenie wyglądało bardzo realistycznie, a uczniowie dopracowali swoje obrażenia w najdrobniejszych szczegółach.

- Tego typu ćwiczenia są bardzo ważne, mobilizują i uczą jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, a także pokazują ile czasu mija nim zjawi się pomoc i co należy w tym czasie zrobić. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, jak należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych – mówią strażacy.

Fotorelacja i film na Facebooku powiatu.

KG (oprac. AL)

DSC_9588.jpeg

DSC_9612.jpeg

DSC_9630.jpeg

DSC_9639.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera