Kamera on-line

Huczne obchody dnia św. Marcina w Kłodnicy - pochód z lampionami i dużo zabawy - zdjęcia

Św. Marcin jest patronem dzieci, a tradycja corocznego festynu nawiązuje aż do średniowiecza. Tradycyjnie tego dnia jada się rogale świętomarcińskie, co jest jedną z największych atrakcji święta. Za organizację wydarzenia odpowiadał Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 15 im. Jana Kochanowskiego.

Na najmłodszych czekało dużo atrakcji i zabaw, mieli również okazję poznać wielu ciekawych ludzi i wykazać się w dziedzinach artystycznych, jak np. taniec. Wspólna zabawa zintegrowała nie tylko najmłodszych ale również lokalną społeczność Kłodnicy. W sali gimnastycznej został zaprezentowany program artystyczny dzieci z obu szkół, a także odbyło się pasowanie na damy św. Elżbiety oraz na rycerzy św. Marcina. Następnie odbył się pochód z lampionami prowadzony przez jednego z wojaków Regimentu Von Lattorff, który wcielał się w postać św. Marcina na koniu.

W pochodzie brała udział również reszta pasjonatów grupy rekonstrukcji historycznej Regiment Von Lattorff, a także motocykliści z Troopers Of Highways MC Poland na swoich mechanicznych rumakach, starosta powiatu Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, przewodnicząca rady powiatu Danuta Wróbel oraz wiceprezydent Wojciech Jagiełło.    

KG (oprac. AL)

DSC_0312.jpeg

DSC_0325.jpeg

DSC_0330.jpeg

DSC_0335.jpeg

DSC_0348.jpeg

DSC_0357.jpeg

DSC_0336.jpeg

DSC_0340.jpeg

DSC_0333.jpeg

DSC_0363.jpeg

×

Zapisz się do newslettera