Kamera on-line

Jubileusz XX-lecia „Promyczka”

Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” w Kędzierzynie-Koźlu opiekuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną już od 20 lat. Z tej okazji zorganizowano wspaniały jubileusz, który rozpoczął się polonezem odtańczonym przez wychowawców i ich podopiecznych. Praca z ludźmi niepełnosprawnymi jest bardzo wymagająca i ciężka, ale również dająca wiele satysfakcji i radości, co było doskonale widać tego dnia.

Wychowawcy „Promyczka” dbają nie tylko o swoich uczestników na terapiach zajęciowych, ale również poza nimi, wspierając rodziny i pomagając przy załatwianiu różnych spraw. W ramach terapii prowadzone są zajęcia m.in. plastyczne, techniczne, teatralne, muzyczne, a także treningi umiejętności społecznych takie jak: komunikacji społecznej czy organizacji czasu wolnego. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów: instruktorów terapii zajęciowej, terapeuty zajęciowego, logopedy, socjologa, rehabilitantów czy fizjoterapeutów.

- Dziękujemy wam za ogromne serce jakie wkładacie w pracę z niepełnosprawnymi. To jest bardzo trudne i wymagające zadanie, a wy radzicie sobie doskonale już od 20 lat – gratulowała starosta powiatu, Małgorzata Tudaj.

W stronę dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” Anny Brągiel oraz wychowawców zostało wypowiedziane wiele ciepłych słów i gratulacji od gości, a gala była doskonałą okazją do integracji podopiecznych, rodziców i wychowawców.   

KG (oprac. AL)

DSC_0286.jpeg

DSC_0293.jpeg

DSC_0302.jpeg

DSC_0288.jpeg

×

Zapisz się do newslettera