Kamera on-line

Powiat będzie kształcił menedżerów dla Multiserwisu. Jest oficjalna umowa o współpracy

Władze powiatu, Zespołu Szkół nr 1 oraz firmy Multiserwis podpisały umowę o współpracy. Chodzi o uczniów technikum budownictwa. Firma stawia m.in. na tzw. małych menedżerów i zdecydowała, że będzie ich szukać w kozielskiej Budowlance, która już od lat słynie z wysokiej jakości kształcenia.

- To jest to na co od dawna stawiamy, praktyka w firmie, gdzie młodzi ludzie z bliska poznają pracę fachowców, tym razem chodzi o osoby, które po ukończeniu szkoły będą potrafiły zarządzać małymi brygadami, czyli tzw. małych menedżerów. Cieszymy się, że udało się nawiązać tę korzystną dla naszych uczniów współpracę. Zresztą, tak robimy również w innych szkołach powiatu, gdzie zawieramy podobne umowy, jest w tym ogromna przyszłość – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

- Chodzi o drugą klasę technikum, w której 19 uczniów przystąpiło do tej innowacji, wybraliśmy te osoby, które rzeczywiście są zainteresowane podjęciem pracy w Firmie Multiserwis – zaznacza Urszula Więcek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.  

- Mamy bardzo dobre doświadczenia z tą szkołą, uczniowie będą przyjeżdżać do naszej firmy, poznawać kierowników, z kolei nasz nauczyciel już przyjeżdża do Kędzierzyna, odbyły się też pierwsze lekcje – mówi Małgorzata Marek, specjalista ds. pracowników młodocianych.

- Brygada u nas liczy nawet 20 osób, wszystko zależy od projektów, które realizujemy w kraju czy poza granicami, taka współpraca bardzo się opłaca, ponieważ 90 procent kandydatów zostaje w naszej firmie, dajemy im duże szanse rozwoju, w tej chwili zatrudniamy 3500 osób, zatem nawet 30 menedżerów na tylu pracowników to bardzo niewiele, a potrzeby wciąż są duże – powiedział Edmund Dmytryk, dyrektor ds. produkcji i handlu w firmie Multiserwis. 

Multiserwis wyróżnia trzy segmenty działalności, przy izolacjach przemysłowych, w budownictwie tunelowym oraz przy rusztowaniach przemysłowych. Podczas podpisania umowy obecny był również dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Roland Wrzeciono, OCRG bowiem pośredniczyło w rozmowach na temat podpisanej właśnie współpracy. Starostwo reprezentowali również wicestarosta Józef Gisman oraz Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty.

AL

DSC_0364.jpeg

DSC_0359.jpeg

DSC_0337.jpeg

DSC_0319.jpeg

×

Zapisz się do newslettera