Kamera on-line

Starosta i radni powiatu w Szlachetnej Paczce

Finał Szlachetnej Paczki w Kędzierzynie-Koźlu. Starosta i radni powiatu włączyli się w akcję pomocy potrzebującym. Do jednej z rodzin w Kłodnicy powędrowała lodówka, pralka oraz inne rzeczy codziennego użytku, które w imieniu radnych przekazali: Jadwiga Kuźbida, Marek Piasecki (radni powiatu) oraz dyrektor PCPR Dorota Rak.

 - W mieniu wszystkich radnych, którzy przekazali pieniądze, chciałabym oficjalnie wręczyć podarunki, mam nadzieję, że będą pomocne i posłużą jak najdłużej - mówiła Jadwiga Kuźbida.

W akcję poza radnymi zaangażowało się wiele firm i instytucji, dla których los osób będących w trudnej sytuacji nie jest obojętny.

W sumie 35 rodzin z naszego powiatu otrzymało wartościowe paczki, wcześniej robione były wywiady z rodzinami, by dowiedzieć się, co jest im najbardziej potrzebne, wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwali też darczyńców, a pomagało w tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej, których podopieczni zajęli się pakowaniem upominków. To nie pierwsza akcja pomocy potrzebującym, w którą bezpośrednio włączyli się powiatowi samorządowcy.

AL

DSC_0437.jpeg

DSC_0447.jpeg

DSC_0454.jpeg

DSC_0457.jpeg

Pakowaniem upominków zajęły się Warsztaty Terapii Zajęciowej.

warsztaty1.jpeg

warsztaty2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera