Kamera on-line

„Lider aktywizacji osób młodych” - ogólnopolska nagroda dla Powiatowego Urzędu Pracy

Ogólnopolski konkurs został zorganizowany przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM i miał na celu wyłonienie instytucji, które najskuteczniej pomagają młodym Polakom stawiać pierwsze kroki na rynku pracy.  

Organizacja chce promować projekty, które wspierają młodych mieszkańców na rynku pracy. O zwycięstwie i wyróżnieniach decyduje wiele czynników, m.in. przyjazne zasady obsługi młodego klienta czy różnorodność działań. Kolejną ważną rzeczą były działania promocyjne kształtujące pozytywny wizerunek rynku pracy oraz nastawienie na współpracę z innymi sektorami, np. biznesu, edukacji czy administracji publicznej.

Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu dostał dostrzeżony i wyróżniony, a także otrzymał tytuł „Lidera aktywizacji osób młodych”. Świadczy to o tym, że PUP właściwe i umiejętnie wspiera młodych ludzi w podejmowaniu decyzji i stawianiu swoich pierwszych kroków na rynku pracy, a przy tym wyróżnia się na arenie ogólnopolskiej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 7 grudnia w Business Centre Club w Warszawie i zgromadziła wiele innych tego typu instytucji z całego kraju.

PUP w Kędzierzynie-Koźlu na aktywizację osób młodych (do 30 roku życia) wydał w tym roku prawie 7 mln zł, z tego 45 osób otworzyło własną działalność gospodarczą, 32 osoby dostały bon przesiedleniowy, staż zaczęło 414 osób, a szkolenie przeszły 62 osoby. 

KG (oprac. al)

Gala konkursu1.jpeg

Gala Konkursu (2).jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera