Kamera on-line

Zyskujemy dzięki partnerstwu - termomodernizacje w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Starosta powiatu Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman podpisali umowę na dofinansowanie termomodernizacji w budynkach użyteczności publicznej. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a jego wartość to ponad 24 mln zł. Subregion Kędzierzyńsko-Strzelecki otrzymał dofinansowanie, dzięki któremu będzie możliwość przeprowadzenia termomodernizacji w 16 placówkach.

Oprócz obiektów w Kędzierzynie-Koźlu termomodernizację przejdą również trzy przedszkola w Strzelcach Opolskich, przedszkole w Raszowej, zespół szkolno-przedszkolny w Reńskiej Wsi, szkoła w Sieroniowicach w gminie Ujazd, zespół szkół w Solarni w gminie Bierawa, budynek poczty i policji w Cisku, urząd gminy w Polskiej Cerekwi, hala sportowa w Zawadzkiem, świetlica wiejska w Piotrówce w gminie Jemielnica, dom kultury w Trawnikach w gminie Pawłowiczki oraz filia DPS Strzelce Opolskie w Szymiszowie. Szacuje się, że oszczędność energii cieplnej wyniesie 26 386 GJ/rok, a energii elektrycznej – 369 MWh/rok.

- To przede wszystkim oszczędność energetyczna, mniejsze opłaty, cieplej w szkołach – mówiła starosta powiatu, Małgorzata Tudaj.

Inwestycje mają wiele dodatkowych zalet. W 14 z 16 obiektów zostaną zainstalowane odnawialne źródła energii, co wpływa na zmniejszenie smogu. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim taką modernizację przeszedł już Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Dzięki termomodernizacji szkoła zaoszczędzi połowę ponoszonych dotychczas kosztów na ogrzewanie, a także zyskała estetycznie.  

KG (oprac. AL)

termo1.jpeg

termo3.jpeg

termo2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera