Kamera on-line

Ten budżet odczują zmotoryzowani i pacjenci szpitala. Radni przyjęli go jednogłośnie

Jednogłośnie – 21 radnych zagłosowało za przyjęciem budżet powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na 2018 rok. Wydatki wyniosą 97 mln zł. Budżet powiatu pozytywnie ocenili nawet radni opozycji. To jak na możliwości powiatów bardzo dobry budżet. 16 mln zł wyniosą w nim wydatki na inwestycje, a to oznacza m.in. dalszą poprawę stanu dróg oraz inwestycje w służbie zdrowia.

Powiat sfinalizuje największą swoją inwestycję, czyli przebudowę drogi z Kędzierzyna do Zalesia Śl. za 7 mln zł. Dużych inwestycji doczeka się też szpital, gdzie zbudowane zostaną nowe sale operacyjne, pojawi się sporo nowego sprzętu. Doposażone zostaną oddziały ginekologiczno-położniczy oraz pediatrii w ramach dużego unijnego projektu (prawie 5 mln zł wkładu powiatu).

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować pani przewodniczącej, zarządowi, wszystkim radnym i pracownikom, którzy przyczynili się do pracy nad budżetem. To ciężki, ale dobry budżet. Dziękuję państwu za rozsądek, który zwyciężył przy głosowaniu – mówiła na gorąco starosta Małgorzata Tudaj.

Budżet mocno odczują piesi i zmotoryzowani. Przebudowany zostanie przejazd pod wiaduktem na drodze powiatowej na ul. Głównej w Koźlu-Rogach. Nowe chodniki powstaną m.in. na ul. Sławięcickiej w Kotlarni, czy w Landzmierzu, drogowcy wzmocnią też drogę w Starej Kuźni. Przebudowana zostanie droga na odcinku Trawniki-Gościęcin, a także w Polskiej Cerekwi oraz w Mechnicy. Przebudowane zostaną chodniki na ul. Piastowskiej w Koźlu, a także na ul. Szymanowskiego oraz Partyzantów. Nowe chodniki powstaną też przy ul. Powstańców oraz Batorego. Powiat wykona też dokumentację na przebudowę ul. Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie. Przebudowane zostanie przejście dla pieszych na al. Lisa, remont czeka ul. Damrota w Kędzierzynie. Zostanie sporządzona dokumentacja na przebudowę ul. Wojska Polskiego.

Sporą część budżetu pochłaniają wydatki na oświatę, w tym inwestycje w szkołach, które doczekają się m.in. bardzo nowoczesnych siłowni zewnętrznych dla swoich uczniów.

AL

starosta.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera