Kamera on-line

Inny niż wszystkie! Jest oficjalny kalendarz powiatu na 2018 rok

W ubiegłym roku na kartach kalendarza znaleźli się pracownicy starostwa i ich pasje. Tegoroczna edycja była jednak znacznie trudniejsza i bardziej wymagająca. Na 2018 rok przygotowaliśmy zdjęcia we współpracy z powiatowymi szkołami ponadgimnazjalnymi oraz ośrodkami opiekuńczymi. Każdy miesiąc poświęcony jest innej placówce, a zdjęcia zostały zaaranżowane tak, by przedstawiały to co najbardziej charakterystyczne i niepowtarzalne w każdej z nich.

- Było o wiele trudniej niż w zeszłym roku, ponieważ w kalendarzu wystąpiło ponad 140 osób i zorganizowanie ich wszystkich na planie zdjęciowym było wyzwaniem. Co ważniejsze, w tym roku po raz pierwszy pracowaliśmy z osobami niepełnosprawnymi, które trzeba było zaangażować w całe przedsięwzięcie, co nie było łatwym zadaniem. Zapozowali jednak fajnie do zdjęć i myślę, że całkiem nieźle wypadł ten projekt. Bardzo wdzięcznie się z nimi pracowało i było to na pewno wyjątkowym doświadczeniem – mówi Daniel Polak, fotograf realizujący zdjęcia do kalendarza.   

- Tegoroczna edycja kalendarza była wymagająca, ale również bardzo ważna w przekazie. Wszystkie placówki znajdują się pod opieką Starostwa Powiatowego i zależało nam, aby przybliżyć je naszym mieszkańcom. Wybraliśmy zarówno szkoły jak i ośrodki opiekuńcze, ponieważ każda z tych instytucji jest dla nas bardzo ważna i zależy nam, by jak najlepiej się rozwijała – tłumaczy starosta powiatu, Małgorzata Tudaj.

W tworzeniu tej wyjątkowej edycji wzięły udział: Dom Pomocy Społecznej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, Ognisko Artystyczne, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy.

KG (oprac. AL)

kalendarz 1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera